«Пріоритетною для міста Львова є освіта, тому що без освіти ми з вами не зможемо бути успішними і реалізовувати наші амбітні плани», - А. Садовий

  • 27.12.2017, 21:19
  • 898
  • Романа Куць
Сьогодні, 27 грудня, міський голова Львова Андрій Садовий у Центрі Шептицького звітував про діяльність 2017 року. Під час звіту мер наголосив на важливості та пріоритетності освіти та її інноваційного розвитку.

«Пріоритетною для міста Львова є освіта, тому що без освіти ми з вами не зможемо бути успішними і реалізовувати наші амбітні плани. Мені приємно, що нам вдалося у кожну школу купити мультиборд, у деяких школах вже є навіть по два мультиборди. Коли на цьому обладнанні проводять урок хімії, фізики чи математики, то, буду відвертим, ти знову хочеш до школи: настільки це привабливо і цікаво.  Ми й надалі будемо продовжувати таке обладнання закуповувати.

Я думаю, що завтра ми вже завеземо тридцять вісім 3D-принтерів по школах. Наступного року плануємо купити велику пересувну лабораторію, тобто наше завдання – спонукати дітей бути більш активними, щоб вони прагнули щось пізнавати. Звичайно, дуже важливим є знання іноземних мов. Ми собі ставимо за мету, щоб людина, яка закінчуватиме львівську школу, знала англійську мову на тому рівні, який їй дасть можливість більш-менш комунікувати. Тут важливо підтримувати вчителів, ми маємо 100 премій по 25 тис гривень для них.

Ми й дальше будемо продовжувати інвестувати кошти у школи і садочки. У цьому році ми створили додатково орієнтовно 800 місць, наступного року плануємо створити ще 1000 місць у садочках. Фактично, на 2020 рік ми маємо вийти з нульовою чергою у садочки міста Львова, щоб батьки могли витрачати час на роботу. Ми також будемо підтримувати приватні садочки. До речі, на вул. Угорській, Луганській будуватимуть нову школу (600 місць) і садочок (120 місць). Також цьогоріч збудували і відкрили приватну школу «ЕкоЛенд», будуватимуть ще один корпус для старших класів і ми це підтримуватимемо.

З наступного року Львівська міська рада матиме вплив на призначення керівників ПТУ і це добрий плюс. Ми не матимемо впливу на навчальну програму, але, я думаю, що з часом і там будуть позитивні речі. Я переконаний, що має вибудуватись ланцюжок: школа (трудове навчання) – ПТУ – виробництво.

З 2010 року ми маємо перші позиції по ЗНО в Україні. Вважаю, що ми зобов’язані ці позиції і далі тримати на висоті. Тут також є свої мінуси. Я нещодавно мав розмову з вчителем Пшенічкіним, який є кращим вчителем України, він схвильований, бо часто у старших класах діти вивчають ті предмети, які треба здавати по ЗНО, і не витрачають час на інші предмети. Тому я запросив його і ще декілька колег, щоб вони попрацювали у Львові, спільно з нашими освітянами зробили зовнішню супервізію, подумали, що ми можемо ще зробити. Для мене освіта була, є і буде завжди номером один серед усіх галузей розвитку міста Львова. Потрібні мудрі ідеї, треба розуміти виклики сьогоднішнього часу. Чому ми витрачаємо кошти на новітнє обладнання? Я би хотів, щоб у школі дитина мала можливість вчитись і розвиватись. Якщо вдома вона має айпед, айфон, то в школі рівень обладнання має бути на тому самому рівні. Можна це робити більше, краще. Тому велике прохання – долучайтесь», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.