Мер Львова прокоментував події останніх тижнів в державі

  • 04.07.2015, 13:47
  • 1975
  • Христина Процак
Міський голова Львова Андрій Садовий у своєму традиційному відеозверненні прокоментував останні події в державі, зокрема, що стосуються нової Конституції України, закону про місцеві вибори.

Наприкінці хочу озвучити свою позицію щодо подій останніх тижнів в державі. Парламент напередодні ухвалення важливих для країни рішень – Конституція та закон про місцеві вибори.

Коли у минулому році формувалась коаліція в парламенті, до якої увійшла і партія Об’єднання «Самопоміч», було домовлено, що усі рішення приймаються консенсусом. Натомість, ми вже неодноразово є свідками ситуації, коли «Самопоміч» виступає проти тих чи інших одіозних кадрових призначень, проти корупційних статей в законах, і це просто ігнорується колегами по коаліції. Голоси «Самопомочі» натомість заміняють голосами від «Опозиційного блоку», які радо голосують за призначення Генпрокурора чи голову СБУ і таким чином отримують індульгенцію від кримінальних справ.

«Самопоміч» скерувала цілий ряд своїх зауважень до проекту Конституції, який зараз пропонується Парламенту. Однією з вимог Майдану, як і одним з пунктів коаліційної угоди, було посилення ролі місцевого самоврядування. Натомість, ми отримуємо пропозиції щодо посилення ролі центральної влади над громадами. Знову все йде до того, що хтось в Києві має вирішувати, як жити та розвиватись громадам.

Подібна історія і з законом про місцеві вибори. В тому вигляді, в якому він зараз пропонується, це не закон про вибори – це закон про призначення депутатів великими партіями.

Окрема історія – вибори на Донбасі. Є намір проштовхнути ідею проведення виборів на окупованих територій. Нібито цього вимагає Європа. «Самопоміч» уже внесла пропозицію, окремо прописати в законі, що вибори, на окупованих територіях не проводяться.  Єдині партії, які там зараз можуть взяти участь у виборах – це партії ГРУ, ФСБ, Збройні сили Росії та партія російських найманців з числа місцевого криміналітету. Проводити там вибори – це повний абсурд, легітимізація банд та введення їх в українську політику.

Запорукою успіху громади, країни, народу є єдність. І ми будемо все робити, аби зберегти стабільність в державі та єдність коаліції. Але є межа компромісів, які «Самопоміч» ніколи не перейде.

 - розповів у зверненні міський голова Львова Андрій Садовий.

 

Відео тут: https://www.youtube.com/watch?v=-kRm79GKnf8