Львів’ян запрошують відвідати Лекторій «Гордість міста» 2.0

• 07.09.2018, 09:57
  • Прес-служба ЛМР
Громадська організація «КонтрФорс» продовжує серію заходів про видатних львів'ян та запрошує відвідати Лекторій «Гордість міста» 2.0. Лекторій відбудеться у вересні-жовтні 2018 року й складатиметься з 8 щотижневих лекцій про 8 видатних містян, більшість зображень яких були розміщені на рекламоносіях Львова впродовж 2017−2018 років.

«Чому варто відвідати Лекторій «Гордість міста» 2.0?

• Унікальний. Під час Лекторію відвідувачі почують захопливу інформацію про видатних львів'ян, яку важко знайти у доступних джерелах, та відвідають локації, що були раніше закриті для широкого загалу.
  • Вільний. Лекторій з легкістю мандрує та відкриває нові локації у Львові, а безкоштовний вхід на усі заходи дозволить кожному обрати найцікавіші для себе теми лекцій.
  • Львівський. Лекторами проекту стануть запрошені науковці й мистецтвознавці, які ґрунтовно досліджують життєвий шлях згаданих особистостей, адже найкраще про видатних містян можуть розповісти лише львів'яни.

Лекторій 2.0 присвячено таким видатним львів'янам:

• Луція Фрей — одна з перших жінок-неврологів Європи, авторка 43 наукових праць;
  • Казімєж Міхаловський — всесвітньо відомий археолог, єгиптолог, основоположник науки нубіології;
  • Св. Юзеф Більчевський — теолог, меценат, покровитель бідних і бездомних;
  • Казімєж Твардовський — засновник львівсько-варшавської філософської школи, талановитий педагог;
  • Рудольф Вайгль — лікар-імунолог, біолог, творець вакцини проти висипного тифу;
  • Василь Бобинський — поет-модерніст, перекладач, літературний критик;
  • Іларіон Свєнціцький — вчений-енциклопедист, музеєзнавець, мистецтвознавець, славіст, багаторічний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького;
  • Олекса Новаківський — видатний живописець та педагог", — повідомляють організатори.

Вереснева афіша лекторію:

Назва події

Лектор

Локація

1.

8 вересня, субота, 16:00

Лекція «Луція Фрей: лікар, науковець, львів’янка»

Юрій Матвієнко,

кандидат медичних наук, доцент кафедри

неврології ЛНМУ ім. Данила Галицького

Бібліотека ЛНМУ ім. Данила Галицького,

вул. С. Стрільців, 6

2.

8 вересня, субота, 17:00

Екскурсія «Луція Фрей — доля людини на фоні історії міста»

Ольга Купчинська Лідовська, керівник музею «Слідами галицьких євреїв»

Початок екскурсії біля Бібліотеки ЛНМУ ім. Данила Галицького,

вул. С. Стрільців, 6

3.

16 вересня,

неділя, 14:00

Лекція «Казімєж Міхаловський: видатний археолог та єгиптолог»

Оксана Куценяк,

старший науковий співробітник Львівського історичного музею

Історичний музей, пл. Ринок, 6

4.

21 вересня, п’ятниця, 18:30

Лекція «Св. Юзеф Більчевський — один з найвеличніших єпископів світу»

Мечислав Мокшицький,

Митрополит Львівський Архієпископ

Палац римсько-

католицьких архієпископів,

вул. В. Винниченка, 32

5.

28 вересня, п’ятниця, 18:30

Лекція «Багатогранність постаті Казімєжа Твардовського»

Ігор Карівець,

доктор філософських наук, завідувач кафедри філософії НУ «Львівська Політехніка».

Центр міської історії,

вул. Акад. Богомольця, 6

Інформація про наступні чотири лекції в жовтні буде опублікована після 15 вересня у Facebook-події Лекторію «Гордість міста» 2.0 за посиланням.

Вхід на лекторій вільний (для деяких лекцій оплачується вартість вхідного квитка в музей).

Обов’язкова попередня реєстрація на Лекторій 2.0 за посиланням: goo.gl/BjCKB2.

Нагадуємо, що березневий Лекторій «Гордість міста» був внесений до Календарного плану загальноміських централізованих заходів управління культури Львівської міської ради на 2018 рік.

Додаткову інформацію про лекторій, а також можливі зміни в розкладі лекцій можна знайти на Facebook-сторінці ГО «КонтрФорс», Facebook-події Лекторію «Гордість міста» 2.0 за посиланням та хеш-тегом #Лекторій_Гордість_міста.

Контактна особа: Анна Коржева, президент ГО «КонтрФорс», + 38−068−503−29−33, NGO.ContrForce@gmail.com