Населені пункти Львівської ОТГ зможуть брати участь у Громадському бюджеті міста

• 22.07.2020, 14:21
  • Наталія Козак
Місто напрацювало механізм, за яким мешканці сусідніх міст та сіл, що увійшли до складу Львівської ОТГ, зможуть брати участь у Громадському бюджеті Львова, ініціювати власні проекти та голосувати. Вже напрацьовано проект відповідної ухвали.

Активність мешканців у голосуванні за Громадський бюджет в 2019 році

«У зв'язку зі створенням Львівської об'єднаної територіальної громади ми розширили можливості Громадського бюджету Львова на всю територію ОТГ. Отож, вже цього року мешканців навколишніх громад зможуть ініціювати та голосувати за проєкти Громадського бюджету Львова.

Постало питання, як зробити це технічно, так щоб інтереси як мешканців різних районів Львова та інших населених пунктів були належно враховані.

Початково планувалось додати нові населені пункти до районів за «географічною» приналежністю. Однак, після того як стало відомо, які саме населені пункти входять, стало зрозуміло, що найбільше «розширення» припадає на Шевченківський район.

Для розуміння, Шевченківський район — лідер по кількості голосуючих кожного року — близько 30% від загальної кількості. Додати до нього додатково інші населені пункти — це ще більше загострити й так високу конкуренцію між авторами. І практично позбавити шансів на успіх ініціативні групи з нових населених пунктів.

Тому робочою групою було напрацьовано наступну пропозицію:

• На великі проєкти пропонується виділити 30%, на малі - 70%.
  • Замість традиційних 6 районів -«кошиків», буде 7.
  • На кожен з них виділяють по 10% від загального обсягу громадського бюджету Львова.
  • 7-ий «кошик» — це якраз інші, крім Львова, населені пункти, які увійдуть до Львівської ОТГ: м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі, м. Дубляни, с. Малі Підліски, с. Ситихів, с. Малехів, с. Великі Грибовичі, с. Збиранка, с. Малі Грибовичі, с. Гряда, с. Воля-Гомулецька, с. Зашків, с. Завадів, с. Зарудці, с. Рясне-Руська, с. Підрясне, с. Лисиничі, с. Підбірці

І для того щоб більш досвідчені громади — учасники Громадського бюджету не забрали собі цей «кошик» повністю було встановлено обмеження — не більше 2% на один населений пункт.

Зараз готуємо відповідний проєкт ухвали на розгляд депутатів Львівської міської рада. Сьогодні уже отримали позитивне рішення бюджетної комісії", — зазначив Юрій Лукашевський, начальник управління «Секретаріат ради».