У Львові проводять безкоштовні екскурсії для вимушено переміщених українців
- Пресслужба ЛМР

Арт-менеджер, куратор «Я Галерея» Павло Гудімов переконаний: зараз є величезна потреба як людей культури, так і людей, які приїхали до Львова, до спілкування, до знайомства.
«Основна важлива проблема – це травмованість нашого суспільства, травмованість людей, які пережили бомбардування, які пережили військові дії. Львів зараз є містом-укриттям, і, дай Боже, щоб воно так було і надалі. Ми розуміємо, що дуже багато людей потрапило сюди вперше. І виникла ідея зробити для них програму. Спочатку був тестовий режим. І, коли провели прогулянку Стрийським парком, зрозуміли, що це дуже добре працює. Сподівалися, що прийде 20-30 людей, а прийшло 150. Це велика потреба людей і велика вдячність. Цікаво, що того ж вечора виставка у «Я Галерея» зібрала 55 людей, а це вже межа. Коли ми говоримо про терапевтичну силу мистецтва, ні в кого це не викликає ніяких питань. А вдячність людей, які прийшли на подію, просто зашкалює. Хочеться працювати і працювати. Як приклад, вчора були дві екскурсії від «Бюро спадщини» - більш ніж 100 осіб на кожній із них і після закінчення ще годину люди не відпускали екскурсовода й постійно ставили йому запитання. Це щастя. Чи можливе щастя під час війни? Можливе. Чи можливо боротися не тільки зброєю? Можливо. Чи можливо у суспільстві знайти нові потенціали і не забувати про вічні цінності? Можливо. «Львів зустрічає» - це, власне, про оце», - підсумував Павло Гудімов.
Як додала начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова, на екскурсіях акцентують не на хронології, – скажімо, розповідаючи про парк, роблять це через особистий зв'язок із містом. Цікаво, що до екскурсій долучаються також і львів’яни. «До 30% людей, які приходять, – це львів’яни, які просять долучитися. Можливо, це одна з місій управління екології в такій ситуації. Ми відпочиваємо під час цих екскурсій, набираємось позитивних вражень, нарешті хочеться жити, хочеться працювати. Екскурсії ми намагаємось робити не історичні, а показати парк через наш особистий зв'язок із містом. За ці 2 години ми побачили стільки усмішок, скільки ми не бачили за ці страшні 3 тижні», - розповіла Олександра Сладкова.
Зважаючи на зацікавлення та затребуваність, уже з наступного тижня тематика екскурсій розшириться. Зокрема, стартує цикл лекцій про львівське сучасне мистецтво. Крім того, музей «Територія терору» відкриває і свою програму у межах цієї ініціативи.
«Ми чудово розуміємо потребу. Ми чудово розуміємо, що зараз немає визначеності. Тому ми будемо працювати з такою програмою як «Львів зустрічає» весь час», - додав Павло Гудімов.
Контактні телефони:
+380 97 924 9792, Артцентр «Я Галерея»
+380 50 665 0603, Галерея «Зелена Канапа»
Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/466102218537361/?ref=newsfeed
До слова, міський волонтерський штаб запустив телеграм-канал із можливостями для вимушено переміщених українців «Наразі у Львові». У ньому публікуватимуть, зокрема, й інформацію про безкоштовні екскурсії містом та майстер-класи для дітей і дорослих, цікаві вакансії тощо.
Фото Романа Балука
Відео Андрія Андруха