Десятки львів’ян долучились до забігу в межах міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства»

  • 26.11.2023, 13:56
  • Пресслужба ЛМР
В межах 16 днів проти насильства у Львові, в парку імені Івана Франка, провели забіг “Acting for survivors”. Забіг стартував в м. Ірпінь, а Львів став одним з 15 міст України, що підхопило естафету. Згодом її підтримають представники українських діаспор у Сполучених Штатах Америки (Чикаго), Словаччини.

Участь у забігу могли взяти усі охочі, тож до події долучились спортсмени, представники різних гуманітарних місій, громадських організацій, державних органів і місцевого самоврядування та просто небайдужі львів’яни.  

«Цим пробіг Львів долучається до міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства». Він розчинався в Ірпені (місто, що стало своєрідним трагічним пам’ятником російського вторгнення в Україну), адже забір привертає увагу до агресії, яку продовжує чинити російська федерація.

Сьогоднішня акція – це перша подія, яку ми проводимо цьогоріч в межах 16 днів проти насильства. Продовж тижня планую ще багато подій, що привернути увагу якомога більшої кількості людей», – розповів Олексій Неділя, в. о. начальника управління соціального захисту Львівської міської ради.

Зокрема, 28 листопада відбудеться захід #НЕ _ЛАМАЙ_КАЛИНУ! Він передбачає висадження 16 саджанців калини, що символізують жіночність. Крім того, 7 грудня жінки, які пережили насильство, зустрінуться на заході «Кава з жінками». А уже наступного дня, 8 грудня, пройде вулична акція «КРОК за КРОКОМ». Буде створено символічну алею, де кожен мешканець та відвідувач міста зможе пройти шляхом «постраждалої особи» та дізнатись про сервіси допомоги постраждалим.

Мета забігу – привернути увагу до злочинів насильства з боку військових російської федерації. Це солідарний прояв небайдужості до осіб, які пережили чи переживають травматичний досвід, пов’язаний з військовими діями в Україні. Також це спосіб донесення інформації про способи допомоги постраждалим – наявні соціальні та спеціалізовані сервіси. Він також підкреслює важливість фізичного та психічного здоров'я для повноцінного життя та реалізації власного потенціалу.

Нагадаємо, що 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства – це кампанія, яка проводиться щороку в більшості країн світу. Вона починається 25 листопада з Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини. Кампанія консолідує людей та організації у всьому світі та закликає до запобігання та викорінення насильства щодо жінок та дівчат.

Захід організований UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, у партнерстві з громадською організацією «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству» (GBV Асоціація експертів) у межах проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства» за підтримки уряду Канади (EmbassyofCanadatoUkraine) та Великої Британії (BritishEmbassyKyiv).

До слова, громада Львова є учасником проєкту UNFPA «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» з 2021 року. У межах проєкту у Львові розбудовується система сервісів підтримки та допомоги тим, хто страждає від усіх проявів насильства.