У Львові сім’ям військовополонених чи зниклих безвісти місто надає адресну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг

• 26.06.2024, 11:25
  • Пресслужба ЛМР
У Львові розширюють місцеві соціальні програми для сімей захисників і захисниць України, які зникли безвісти чи потрапили в полон. Окрім виплат до Дня матері і Дня батька, відтепер сім’ям військових, які потрапили в полон чи зникли безвісти, – мешканців Львівської громади, з міського бюджету надають щомісячну адресну грошову допомогу на оплату житлово-комунальних послуг.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук

«Підтримка військовослужбовців та їх родин є ключовим пріоритетом у Львівській громаді. На жаль, сьогодні багато військових потрапляють у полон, а деякі вважаються зниклими безвісти внаслідок бойових дій. Тому важливою є всебічна підтримка їх сімей. З цією метою ми внесли зміни до Порядку надання адресної грошової допомоги для часткової компенсації витрат на оплату житлово-комунальних послуг, що є для бійців-добровольців, членів сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, членів сімей Героїв Небесної Сотні (діє у нас з 2023 року). Тобто тепер таку адресну грошову допомогу зможуть отримувати і члени сімей військових, які зникли безвісти або потрапили в полон», - пояснила Леся Дронь, заступниця керівника управління соціального захисту Львівської міської ради.

Розмір адресної грошової допомоги на сім’ю становить 40% прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України». Станом на сьогодні це 1170 гривень (цей мінімум щороку змінюється, тож сума коригуватиметься відповідно до змін).

Водночас, варто наголосити, що напередодні місто розширило дію програми щодо виплати грошової допомоги у розмірі 10 тисяч гривень батькам загиблих (померлих) захисників і захисниць України, зокрема батькам/матерям зниклих безвісти військовослужбовців та військовополонених.

У Львівській міській раді  продовжують працювати над розширенням дії інших програм для підтримки військових, які потрапили в полон чи зникли безвісти.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року у Львові затвердили нову комплексну програму підтримки ветеранів війни, родичів сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, аби максимально допомогти і підтримати їх. Сюди включили багато різних напрямків: матеріальні виплати, соціально-психологічну допомогу, медичне лікування і відновлення, фінансові ваучери для розвитку бізнесу, допомогу у працевлаштуванні та навчанні, відпочинок і дозвілля тощо. Близько 80% заходів цієї програми вже діють і ними користуються захисники і ветерани. На реалізацію програми у 2024 році місто передбачило понад 480 мільйонів гривень. Програма передбачена до 2026 року.

Перший в Україні Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій працює уже 8 років. Тут щодня захисники і захисниці, ветерани та їх рідні, а також рідні загиблих Героїв, отримують безкоштовні консультації та допомогу. Це був один із перших в Україні центрів, який створили для воїнів та їх рідних, де вони отримують комплексну допомогу за принципом «рівний-рівному». Контакти центру: м. Львів, вул. Пекарська, 41 (головний офіс) та вул. Генерала Чупринки, 85 (відділення центру). Телефон: 0739628325. Сторінка у Facebook.

За детальнішою інформацією про соціальну підтримку сімей ветеранів/військовослужбовців, прохання звертатись:

• Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій: вул. Пекарська, 41 та вул. Генерала Чупринки, 85, телефон: 0739628325;
  • Галицький відділ соціального захисту: пл. Ринок, 1 – приміщенні ЦНАП, телефон: (032) 261-58-71;
  • Залізничний відділ соціального захисту: вул. І. Виговського, 34, телефон: (032) 295-82-28;
  • Личаківський відділ соціального захисту: вул. К. Левицького, 67, телефон: (032) 254-62-89; 099 254-62-89;
  • Сихівський відділ соціального захисту: пр. Червоної Калини, 66, телефон: (032) 254-64-80;
  • Франківський відділ соціального захисту: вул. Чупринки, 85, телефон: (032) 254-69-56; 050 254-69-56;
  • Шевченківський відділ соціального захисту: вул. В. Липинського, 11, телефон: (032) 254-67-27; 098 254-67-27.