«Місто в черговий раз опинилось в умовах повної сміттєвої блокади», - А. Садовий

Міський голова Львова Андрій Садовий у відеозверненні прокоментував ситуацію, що слалась в місті з вивезенням та захороненням ТПВ. Він зазначив, що місто просить від держави зняти штучні перепони. Зараз у Львові більше 25% контейнерних майданчиків переповнені. Полігон у Донецькій області, який приймав ТПВ зі Львова, сьогодні повідомив про відмову від співпраці через тиск з боку державних структур.

«Вкотре мушу інформувати громаду про виникнення передумов для надзвичайної ситуації в місті. Останніми тижнями ми зіткнулись з системною відмовою полігонів приймати сміття зі Львова. Спочатку нам закрили доступ на полігони у Львівській області, згодом – всі інші області без винятку. Останнє місце, з яким львівський перевізник мав підписану угоду – був приватний полігон в місті Покровську Донецької області. У п’ятницю зранку власник полігону повідомив нас, що змушений розірвати угоду через тиск з боку державних структур.

Місто в черговий раз опинилось в умовах повної сміттєвої блокади. На сьогодні понад 25% контейнерних майданчиків є переповнені кількатижневою нормою відходів. Ми звернулись до усіх державних структур з повідомленням про загрозу надзвичайної екологічної ситуації.

Все, що ми просимо від держави – зняти штучні перепони. На початку лютого, коли на наші заклики до Львова приїхав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, цього було достатньо, аби блокаду зняли. Щоправда, лише на дуже короткий термін.

Я прошу зняти блокаду і зараз. Мова не про політичні рейтинги – мова йде про життя і здоров’я простих людей. У Львові живуть далеко не лише прихильники «Самопомочі» і не потрібно карати всіх львів’ян через те, що комусь не подобається позиція партії, яку я очолюю.

Попри те, що я сподіваюсь на здоровий глузд в державних очільників, я вже дав доручення готуватись до функціонування міста в умовах надзвичайної екологічної ситуації. Прошу слідкувати за повідомленнями на цю тему.

Натомість є і добрі новини. Сьогодні в присутності пані Посол Франції я підписав угоду з компанією «Еджіс» на розробку комплексного проекту вирішення проблеми зі сміттям у Львові. Кошти на це виділив уряд Франції.

Відповідно до угоди ми отримаємо дослідження ситуації як з інфраструктурного боку, так і з фінансового, вивчення потенційних ділянок, а також проекти сучасного сміттєпереробного комплексу і нового проекту рекультивації полігону в Грибовичах. Будівництво нового заводу ми зможемо розпочати уже в цьому році.

Я дякую всім, хто зараз намагається нам допомогти, а не використати наші тимчасові труднощі. Львів’яни – люди щирі і завжди пам’ятають про всіх, хто простягає руку допомоги», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

відео: Андрій Андрух