Програми з енергозбереження, якими можна скористатися

Програма Львівської міської ради «Теплий дім» для ОСББ та ЖБК

Ухвалою Львівської міської ради № 4413 від 19.03.2015 (зі змінами) затверджено Програму відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у м. Львові на 2015-2025 роки (“Теплий дім“).

Відповідно до Програми здійснюється відшкодування частини кредитних коштів, залучених ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків, поліпшення комфорту мешканців міста та підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків.

Відшкодування частини кредиту з бюджету Львівської міської територіальної громади надається ОСББ, ЖБК у розмірі до 30% від максимального розміру основної суми (тіла) кредиту, але не більше 1 млн. грн за одним кредитним договором.

Цілі кредитування, які забезпечують енергоощадність та підпадають під часткове відшкодування тіла кредиту:

• Модернізація та утеплення стін фасаду
  • Модернізація, реконструкція, утеплення і ремонт покрівель, дахового перекриття, підвальних приміщень
  • Реконструкція, ремонт і модернізація всіх інженерних мереж і обладнання у будинку
  • Встановлення приладів погодного регулювання подачі теплоносія
  • Утеплення під`їздів (встановлення та заміна вікон, вхідних дверей)
  • Модернізація систем освітлення під’їздів
  • Модернізація систем вентиляції
  • Модернізація, капітальний ремонт та заміна ліфтів
  • Встановлення обладнання з використання альтернативних до газу джерел енергії для потреб будинку
  • Інші роботи з модернізації, ремонту і реконструкції багатоквартирного будинку.

Банки, з якими укладено Генеральні договори про співробітництво:

• АТ «Ощадбанк»
  • АБ “Укргазбанк”
  • ПАТ «Кредобанк»
  • КБ «ПриватБанк»
  • АТ «КБ «ГЛОБУС»
  • АТ АКБ «Львів»

У 2024 році отримати «теплий» кредит ОСББ та ЖБК можуть в АТ «КБ «ГЛОБУС» (умови кредитування).

Додаток:

Програма Львівської міської ради «Енергоефективна оселя» для фізичних осіб

Ухвалою Львівської міської ради № 1474 від 09.02.2017 (зі змінами) затверджено Програму відшкодування частини кредитів, отриманих фізичними особами на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації житлових квартир та малоквартирних будинків у м. Львові на 2017-2025 роки («Енергоефективна оселя»).

Відповідно до Програми здійснюється відшкодування частини кредитних коштів, залучених співвласниками житлових будинків на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації квартир та малоквартирних будинків, поліпшення комфорту мешканців міста та підвищення енергоефективності будинків.

Відшкодування частини кредиту з бюджету Львівської міської територіальної громади надається співвласникам у розмірі до 15% від максимального розміру основної суми (тіла) кредиту, але не більше 50 тис. грн. за одним кредитним договором.

Цілі кредитування, які забезпечують енергозбереження та підпадають під відшкодування тіла кредиту.

Банки з якими укладено Генеральні договори про співробітництво:

• АБ “Укргазбанк”
  • АТ АКБ «Львів»
  • АТ «Ощадбанк»

У 2024 році отримати «теплий» кредит мешканці можуть в АТ АКБ «Львів» (умови кредитування).

Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» для ОСББ

«ЕНЕРГОДІМ» — це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках у розмірі від 40 до 70%.

Програмою передбачено 2 пакети заходів:

• Пакет «А» (Легкий) складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все модернізація інженерних мереж будинку).
  • Пакет «А» (Спрощений) прийнятий на період дії воєнного стану, у якому на відміну від Пакету «А» (Легкий) зменшено перелік додаткових (необов’язкових) заходів та обов’язковий власний внесок із 40% до 20% витрат на будівельні роботи. Також, відмінено 2 етап реалізації проекту, тобто, не потрібно затверджувати проектну документацію у Фонді, при цьому отримання 70% її вартості теж відмінено.
  • Пакет «Б» (Комплексний) включає в себе всі заходи Пакету «А» (якщо вони не були впроваджені раніше), а також теплоізоляцію огороджувальних конструкцій (стін, даху, горища, підвалу).

Етапи проведення модернізації будинку:

• Проведення попереднього енергоаудиту та отримання 70% його вартості.
  • Розробка проектної документації, її експертиза та отримання 70% її вартості.
  • Здійснення заходів по енергоефективності та отримання 40% (якщо Пакет «А») або 50% (якщо Пакет «Б») їх вартості.

ОСББ дозволяється залучати кошти з інших джерел (зокрема, програма «Теплий дім»), однак власний внесок ОСББ має становити не менше ніж:

• Пакет «А» (Легкий): 40% витрат на будівельні роботи та 30 % – на підготовку та реалізацію проекту;
  • Пакет «А» (Спрощений): 20% витрат на будівельні роботи та 30 % – на підготовку та реалізацію проекту;
  • Пакет «Б» (Комплексний): 20% витрат на будівельні роботи та 30 % – на підготовку та реалізацію проекту.

У 2024 році ДУ «Фонд енергоефективності» приймає заявки лише на Пакет «А» (Спрощений).

Банки-партнери ДУ "Фонд енергоефективності":

• АТ «Ощадбанк»
  • АБ «Укргазбанк»
  • КБ «ПриватБанк»
  • АТ «Кредобанк»
  • АТ «КБ «Глобус»

Перелік інформаційних посилань для ознайомлення і роботи з Фондом енергоефективності: