Поховання

  • 8383

Ритуальні послуги внутрішньо переміщеним особам на території Львівської МТГ надаються безкоштовно – якщо:

особа померла на території Львівської міської територіальної громади та не досягли пенсійного віку на момент смерті,

не працювала,

не перебувала на службі,

не зареєстрована у центрі зайнятості, як безробітна.

Послуги з поховання надає ЛКП «Муніципальна обрядова служба» - ритуальна служба м. Львова. Адреса: м. Львів, вул. К. Левицького, 94.

Оформлення похорону за тел: 275-34-05, 068 235 5120.

Графік роботи:

Пн-Пт 08:30 – 19:30

Сб. 08:30 – 16:00

Нд. – вихідний

Гаряча лінія (цілодобово):  073 659 4399

Поховання померлого здійснюється лише на підставі свідоцтва про смерть та оформленого у встановленому порядку договору замовлення на організацію та проведення поховання. Надання послуг без оформлення договору замовлення забороняється.

Для оформлення договору замовлення необхідно звернутися у ритуальну службу м. Львова та мати зі собою:

  • Паспорт людини, що оформляє похорон.
  • Свідоцтво про смерть

Поховання здійснюються на Голосківському кладовищі, за адресою: м. Львів, вул. Миколайчука, 42.

Свідоцтво про смерть оформляється у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану, що знаходиться за адресою м. Львів, вул. К. Левицького, 94.

Графік прийому:

Пн-Чт 09:00 - 12:00, 13:00-17:00

Пт 09:00 - 12:00, 13:00-16:00

Сб-Нд – вихідний

У суботу свідоцтво про смерть видають районні Відділи державної реєстрації актів цивільного стану.

Щоб отримати свідоцтво про смерть зі собою необхідно мати:

  • Паспорт померлого
  • Лікарське свідоцтво про смерть
  • Паспорт людини, що оформляє похорон.

У разі, якщо померла внутрішньо переміщеним особам не відповідає вказаним вище критеріям, тоді послуга з поховання платна.

Мінімальна вартість ритуальних послуг становить від 4034 грн.

В ЛКП «Муніципальна обрядова служба» можна також придбати похоронну атрибутику:

Труни від 2500 грн до 65000 грн

Хрести від 250 грн до 2000 грн. та табличка – 140 грн.

Покривала від 340 грн до 800 грн.

Вінки від 250 грн. до 1500 грн. та стрічка – 75 грн.

Лампадки від 80 грн. до 300 грн.

Допомога на поховання

Допомога на поховання осіб, які не досягли пенсійного віку на момент смерті, не працювали, не перебували на службі, не зареєстровані у центрі зайнятості як безробітні

Видається: виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого:

  1. аспіранта, докторанта, клінічного ординатора, студента вищого навчального закладу I-IV рівня акредитації, що навчається за денною формою, учня професійно-технічного навчального закладу, якщо померлий не утримувався особою, застрахованою в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування; особи, яка перебувала на утриманні зазначених осіб.
    Підстава – довідка навчального закладу про те, що померла особа навчалася в освітньому закладі, та довідки територіального підрозділу Пенсійного фонду України про неперебування на обліку у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування особи, на утриманні якої була померла особа або особи, яка була на утриманні аспіранта, докторанта, клінічного ординатора, студента вищого навчального закладу I-IV рівня акредитації, що навчається за денною формою, учня професійно-технічного навчального закладу;
  2. дитини, на яку один з батьків (опікун, піклувальник, усиновитель), що не застрахований в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, отримував допомогу відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".
    Підстава – довідка територіального підрозділу Пенсійного фонду України про неперебування на обліку батьків (опікуна, піклувальника, усиновителя) у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  3. особи, не застрахованої в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, яка отримувала на дитину допомогу відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" або Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам".
    Підстава – довідка територіального підрозділу Пенсійного фонду України про неперебування померлої особи на обліку у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  4. особи, яка не досягла пенсійного віку та на момент смерті не працювала, не перебувала на службі, не зареєстрована у центрі зайнятості як безробітна.
    Підстава:
    1. довідка територіального підрозділу Пенсійного фонду України про те, що померла особа не отримувала пенсію, - довідка центру зайнятості, про те, що померла особа на день смерті не перебувала на обліку, як безробітна,
    2. трудова книжка померлого (оригінал та копія трудової книжки померлої особи, перша сторінка та останній запис). В разі відсутності трудової книжки, довідка/акт підприємства, що обслуговує житловий фонд про те, що померла особа на момент смерті не працювала, складений на підставі свідчень сусідів;
  5. особи, яка не має права на отримання пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам".
    Підстава - довідка територіального підрозділу Пенсійного Фонду України про те, що померла особа не мала права на отримання пенсії;
  6. особи, яка мала право на призначення пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", але за життя таким правом не скористалася.
    Підстава – довідка територіального підрозділу Пенсійного Фонду України про те, що померла особа мала право на отримання пенсії, але за життя таким правом не скористалася.

Також до пакету документів долучається:

  1. Заява про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 21.04.2015 № 441.
  2. Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання, довідка про смерть, довідка консульської установи, форма якої затверджена наказом Міністерства юстиції України від 25.08.2004 № 90/5/191 (у разі смерті особи за кордоном).
  3. Копія свідоцтва про смерть (з пред’явленням оригіналу).
  4. Довідка, видана підприємством-балансоутримувачем житлового будинку (ОСББ, ЖБК тощо) за останнім зареєстрованим місцем проживання померлої особи про те, що на момент смерті померлий(а) був(ла) зареєстрований(а) та проживав(ла) у м. Львові (м. Винники, смт. Рудне та смт. Брюховичі, з врахуванням підпункту 2.2 пункту 2 Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 31.10.2019 №5765 ) (вимагається у разі відсутності інформації у реєстрі територіальної громади м. Львова).
  5. Копія паспорта громадянина України, що посвідчує особу виконавця волевиявлення померлого або особи, яка зобов’язалася поховати померлого (з пред’явленням оригіналу).
  6. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером) (з пред’явленням оригіналу).
  7. Реквізити особового рахунку у банківській установі одержувача допомоги.

При наявності ІD-картки учасника АТО/ООС:

  1. Заява про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 21.04.2015 № 441.
  2. Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання, довідка про смерть, довідка консульської установи, форма якої затверджена Наказом Міністерства юстиції України від 25.08.2004 № 90/5/191 (у разі смерті особи за кордоном).
  3. Копія свідоцтва про смерть
  4. Реквізити особового рахунку у банківській установі одержувача допомоги.
  5. ІД картка учасника антитерористичної операції.

Увага! Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення померлого або особою, яка зобов'язалася поховати померлого).

Куди звернутись: у районний відділ соціального захисту або ж Центр надання адміністративних послуг м. Львова.

Допомога на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні

Видається: у разі смерті застрахованої особи, допомога надається члену її сім’ї або іншій фізичній чи юридичній особі яка займалася процесом поховання. У разі смерті членів сім’ї застрахованої людини, а також членів сім’ї які знаходяться на її утриманні (до них відносяться чоловік (дружина), батько (матір), дідусь (бабуся) прямої лінії спорідненості, а також дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали інвалідами до 18 років (братів, сестер та онуків — за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання до 23 років.)

Увага! Не вважаються такими, що перебували на утриманні застрахованої особи, члени сім’ї, які мали самостійні джерела засобів до існування (одержували заробітну плату, пенсію тощо).

Документи:

  • свідоцтво про смерть, видане центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради, сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання, призначається допомога на поховання застрахованої особи;
  • довідка з місця проживання про перебування померлого члена сім’ї на утриманні застрахованої особи.

Куди звернутись: за основним місцем праці застрахованої особи.

Допомога на поховання безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні

Видається: особам які здійснили поховання.

Для виплати допомоги на поховання безробітного чи особи, яка перебувала на його утриманні подається заява та документи:

  • що підтверджують факт смерті безробітного чи особи, яка перебувала на його утриманні (довідка про смерть);
  • що засвідчують факт перебування особи на утриманні безробітного;
  • що засвідчують особу, котра здійснила поховання (паспорт або інший документ, що посвідчує особу).

Куди звернутись: Центри зайнятості за місцем перебування безробітного на обліку.

Важливо! Звернутися за допомогою необхідно не пізніше шести місяців з дня смерті

Допомога на поховання пенсіонера, у тому числі з числа військовослужбовців

Видається: будь-якій особі, яка займалась похованням.

Увага! Допомога на поховання не виплачується, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави.

Особа, яка звертається по допомогу на поховання, подає такі документи:

  • документ що посвідчує особу заявника;
  • заяву про виплату допомоги на поховання;
  • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера.

Якщо пенсіонер помер за межами України та реєстрація смерті проведена компетентними органами іноземної держави, законодавством якої не передбачено видачі зазначених довідок, заявник надає свідоцтво про смерть або інший документ, легалізовані відповідно до законодавства.

Куди звернутись: Органи Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонера незалежно від того, перебував він у трудових відносинах на час настання смерті чи ні.

Зверніть увагу! В умовах воєнного стану строк звернення за отриманням допомоги на поховання пенсіонера не обмежується.

Також, у разі оформлення допомоги на поховання у зв’язку із смертю пенсіонера, одночасно може проводитися виплата недоотриманої померлим пенсії за останній місяць, у разі її неотримання.

Допомога на поховання осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

Видається: особам, що перебували на утриманні померлого.

Документи (довідки, рахунки тощо), що підтверджують понесені сім’єю потерпілого або іншими особами відповідні витрати на день поховання, у розмірі не вище граничних розмірів витрат на поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг, які діяли на день поховання, для управлінь виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Куди звернутись: Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань.