Управління ІТ та ЛКП «МЦІТ» розповіли про ключові проекти та роботу у 2017−2020 роках та план розвитку міста у сфері цифрової трансформації

• 24.12.2020, 10:52
  • Пресслужба ЛМР
Учора, 23 грудня, у онлайн-форматі відбувся щорічний публічний звіт управління ІТ та ЛКП «МЦІТ», на якому розповіли про ключові проекти напрямку інформаційних технологій у Львівській міській раді 2017−2020 та план розвитку до 2025 року.

«Ми маємо добру практику — підбивати підсумки кожного року, аби краще розуміти, які виклики були протягом року, та зрозуміти, які виклики будуть наступного року. Ми це робимо також для того, щоб почути фідбек від мешканців. Цього року це відбувається в особливий спосіб, тому що ми маємо дотриматись всіх карантинних обмежень.

Цього року ми мали декілька ключових викликів. Розуміємо, що коронавірус перевів дуже багато речей у онлайн-формат, і це спровокувало підсилення деяких сервісів, про які ми будемо говорити і продовження яких буде наступного року. Окрім того, ще більш важливим стає хардове наповнення та функціонування наших різних блоків — від культури до освіти, медицини та ін. Це є одним з ключових викликів наступного року, з яким ми маємо працювати. Зважаючи на те, що зараз є обрана нова міська рада, сформовано комісії, а також ми вже невдовзі затвердимо загальний фонд бюджету і готуємось до бюджету розвитку — це два фактичні документи, якими ми будемо передбачати ключові видатки. Вже наступного року перед нами стоїть формування структури, можливо, певні зміни, які мають бути. Все це для того, аби більш ефективніше досягати результатів у всіх керунках, зокрема у напрямку ІТ.

Для нас є важливою робота кожного нашого працівника, тому я хочу подякувати усім за цей непростий рік", — зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Місто планує і надалі працювати, аби продовжити розвиватись у різних напрямках цифрової трансформації.

«Ми би хотіли відзвітувати не лише про цей рік, а й розповісти про розвиток деяких проектів ще з 2017 року. Цього року закінчуються наша цільова програма фінансування. Ми маємо виклик сформувати завдання на наступних 5 років, аби і продовжити розвиток тих проектів, які ми вже почали, і започатковувати нові у різних напрямках цифрової трансформації», — розповіла Олена Гунько, керівниця управління ІТ ЛМР.

Зокрема, як відзначає Володимир Поліщук, директор ЛКП «МЦІТ», одним із основних завдань програми цифрового перетворення є впровадження новітніх інструментів електронного врядування.

«Дійсно 2020 рік був досить складним, але це не завадило нам реалізовувати багато цікавих і великих проектів. Одним з основних завдань програми цифрового перетворення, яке перед нами постало, — впровадження новітніх інструментів електронного врядування, зокрема електронного документообігу. В цьому напрямку весь період функціонування програми міська рада досить активно працювала», — акцентував посадовець.

Так, за результатами конкурсу «Дієва громада», який проводило Міністерство цифрової трансформації України, оновлена система електронного документообігу у Львівській міській раді, що запрацювала цьогоріч, визнана найкращою в органах місцевого самоврядування в Україні.

Також з-поміж великих цьогорічних проектів у сфері ІТ варто виділити створення оновленого Порталу мешканця, який є продовженням проекту «Особистий кабінет мешканця», що функціонує у місті з 2016 року. Зокрема, у 2020 році було доопрацьовано технічне завдання для оновленого функціоналу Порталу та розпочалась активна фаза його створення. За допомогою нового Порталу львів'яни зможуть надсилати заяви та документи на отримання адміністративних послуг, надсилати звернення та запити в міську раду в електронному форматі.

Уже незабаром завершиться робота над створенням бета-версії Порталу мешканця, за допомогою якого користувачі зможуть заповнити найпопулярніші адміністративні послуги (наприклад, довідка про підтвердження місця реєстрації мешканця), подати електронне звернення та надіслати запит на отримання публічної інформації тощо

До того ж, у лютому цього року Львів приєднався до національного експериментального проекту «єМалятко». Це комплексна послуга для батьків новонароджених. Наразі за однією заявою можна замовити до 9 потрібних послуг. Батьки можуть скористатись цієї послугою, звернувшись до ЦНАП (в тому числі всіх територіальних підрозділів), до територіальних відділів державного реєстру актів цивільного стану, або заповнити заяву онлайн на порталі «Дія» (за наявності кваліфікованого електронного підпису в батьків). Із початку запровадження комплексної послуги у Львові нею скористались 3350 сімей (в тому числі 77 заяв подано онлайн).

Детальніше ознайомитись із проектами, що реалізовувались упродовж останніх років та планами міста у різних напрямках цифрової трансформації можна, переглянувши трансляцію звіту управління ІТ та ЛКП «МЦІТ» за посиланням, а також переглянувши презентацію нижче.

презентація