Пропозиції для перейменування вулиць

Львівська міська рада відкрила голосування за пропозиції для перейменування наступного блоку вулиць Львова, до якого увійшли 25 назв.

Мешканці можуть обрати один із запропонованих варіантів до кожної вулиці. На цьому етапі нові назви обиратимуть для теперішніх вулиць: Сергія Боткіна, Олексія Венеціанова, Михайла Врубеля, Софії Ковалевської, Володимира Комарова, Коряцька, Миколи Лобачевського, Степана Мельничука, Дмитра Мендєлєєва, Ігоря Михальчука, Івана Павлова, Василя Перова, Кіндрата Рилєєва, Петра Чайковського, Петра Шеремети, Олександра Засядька, Володимира Філатова, Івана Айвазовського, Льва Жемчужникова, Братня, Визвольна, Металістів, Переможна, Олександра Шумського, Заводська

Пропозиція, що отримає найбільше голосів на веб-порталі міської ради, отримає один бал, що враховуватиметься робочою групою при ухваленні рішення про присвоєння нової назви вулиці. Остаточне рішення щодо перейменування назв вулиць мають затвердити депутати на сесії Львівської міськради.

Голосування триватиме на сайті міської ради за посиланням: https://city-adm.lviv.ua/renaming-streets
Кінець терміну голосування: 1 серпня 2022 р. 

Загалом, у Львівській територіальній громаді дерусифікують 53 вулиці, названих на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з російською імперією та росією, чи радянською пропагандою.

Спеціальна робоча група розглянула кожну пропозицію, надіслану мешканцями м. Львова, громадськими організаціями, релігійними, науковими та мистецькими інституціями, на підставі яких і сформувала черговий список топонімів для перейменування.

Імена видатного письменника-фантаста Станіслава Лема та громадського і культурного діяча Маркіяна Іващишина будуть відображені в топоніміці міста Львова поза процесами деколонізації та дерусифікації у міському просторі.

Голосувати