Цікаві сторінки з життя давнього Львова

17 лютого 1525 р.

17 лютого 1525 р. – на прохання бурмистра і райців Львова Сигізмунд І переносить їхні села Зубрю та Сихів із земського права на міське магдебурзьке право.

«...Розглянувши, що бурмістр і райці того нашого міста Львова вирішили при багатьох своїх можливостях і в громадському, і в приватному плані, нести численні міські тягарі для зміцнення, охорони і збереження згаданого міста Львова; бажаючи їх несення тих тягарів нашою королівською ласкою полегшити, і щоб до нашого та держави нашого королівства служіння вони були охочішими та готовнішими, з певним нашим королівським розумінням і бажанням та згодою наших дорадників, зібраних на цьому вальному сеймі, їх міські села, що називаються Зубря та Сихів і знаходяться у Львівському повіті, осаджені на земському праві, ми вважали перенести з того земського права в міське магдебурзьке право...».