Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді»

  • 1038
З кінця 2018 року Львів бере участь в Ініціативі ЮНІСЕФ “Громада, дружня до дітей та молоді”. Станом на вересень 2021 року у статусі громади-кандидата, очікує на аудит, та рішення комісії чи отримає місто статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”.

Ця ініціатива унікальна в своєму плані, оскільки дозволяє максимально комплексно підійти до розвитку дитячого та молодіжного секторів.

Якщо говорити мовою цифр, вкрай важливими є показники:

  1. Рівень смертності дітей до 1 року знизився з 6,3‰ у 2018 р. до 5,7% у 2020 р.
  2. Кількість дітей з особливими освітніми потребами, охоплених інклюзивним навчанням зросла з 426 у 2018 р. до 982 у 2020 р.
  3. Кількість ДТП за участі дітей знизилась зі 165 випадків у 2018 р. до 131 у 2020 р.
  4. Частка молоді, які знають про можливості участі у громадському житті громади зросла з 73% у 2018 р. до 76% у 2020р.
  5. Частка молоді, які були свідками факту утиску молоді з інвалідністю з боку інших молодих людей знизилась з 9% у 2018 р. до 5% у 2020 р.
  6. Рівень довіри молоді до національних меншин, дискримінованих груп, людей з інвалідністю зріс з 42,1% у 2018 до 53% у 2020 р.

Слідуючи за чітко визначеними показниками та індикаторами, ми бачимо суттєвий поступ у сфері молодіжної та дитячої політик.

Цього неможливо було б досягти без низки важливих факторів, які об’єднані ініціативою. Передусім це люди. Ініціатива допомогла об’єднати навколо себе ключових акторів у сферах дитинства та молодіжної політики. Так, за останніми нашими підрахунками станом на тепер, понад 100 осіб — лідерів різних середовищ та напрямків у Львові — експертно та виконавчо активно залучені до планування та реалізації ініціативи. Це говорить про значну консолідацію зусиль задля покращення якості життя дітей та молоді в місті, це створює синергію, яка дає змогу втілювати нові та якісніші речі в життя. 

Не менш важливим є створення нових та посилення існуючих інституцій. За останні два роки Львів став на шлях формування першої в Україні мережі міських молодіжних центрів, де кожен є інституцією зі своїм особливим контентним наповненням та політикою для творення змін в місті. Зі сторони громадського сектору важливим є формування Дитячої дорадчої ради та їхньої уже кількарічної сталої активності. Саме в них виникла ідея проєкту, який був визнаний на міжнародному рівні. Тобто створення можливостей та бажання в середовища їх реалізовувати є розвинутим на достатньому рівні. 

Останнім, та не менш важливим, є фактор взаємодії громадськості та влади. Усі процеси в ході реалізації ініціативи відбуваються партисипативним шляхом. Муніципалітет на високому рівні дослухається до думок та позицій дітей та молоді і, зрештою, реалізує задумане. Це відбувається як через проведення значної кількості досліджень і регулярні засідання сформованих робочих груп, так і через широкі та плюралістичні сесії стратегічного планування.

Усі три окреслені фактори показують не лише запоруку успішності ініціативи у 2018-2020 рр., а й демонструють потенціал до вибудовування міцної і сталої реалізації наступних циклів ініціативи.

Ініціатива “Громада, дружня до дітей та молоді”

Львів, дружній до дітей та молоді