Управління культури Департамент гуманітарної політики

Управління культури займається забезпеченням реалізації політики міської ради з питань культури та туризму.

Графік роботи:

Понеділок09:00-18:00Четвер09:00-18:00
Вівторок09:00-18:00П'ятниця09:00-17:00
Середа09:00-18:00Субота, неділявихідний
* Обідня перерва з 13:00 до 14:00

Контакти:

79008, Львів, пл. Ринок, 1, каб. 322
+38 (032) 297-57-30
+38 (032) 297-58-81
Ми у Facebook

Відділи та підрозділи

Назва відділуТелефон
Відділ маркетингу і культурних індустрій+38 (032) 235-48-82
Відділ культури і мистецтв+38 (032) 297-58-61
Фінансово-економічний відділ+38 (032) 297-58-63

Документи

Інформація про діяльність

 • Повноваження
 • Основні завдання
 • Програма
 • Проекти
 1. Створення умов для всебічного розвитку культури у м. Львові, активна підтримка та надання консультативних послуг для розвитку культурних індустрій, громадських ініціатив та організацій сфери культури і мистецтва.
 2. Надання підтримки сучасним культурним практикам м. Львова та формуванню культурної туристичної пропозиції; сприяння розвитку культурної інфраструктури і концентрації у м. Львові, культурного підприємництва, сприяння капіталізації культурного сектору міста.
 3. Розробка програм та координація маркетингової діяльності у сфері культури, сприяння закріпленню статусу м. Львова як культурного центру України та Європи, всебічна популяризація міської культури на місцевому, державному та світовому рівнях.
 4. Налагодження міжнародних контактів у сфері культури та мистецтва, популяризація мистецьких досягнень м. Львова, реалізація програм та заходів для зміцнення міжнародних і міжрегіональних культурних зв’язків.
 5. Сприяння розвитку інноваційної міждисциплінарної культурної освіти, орієнтованої на усі групи населення.
 6. Організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників підпорядкованих закладів культури.
 7. Подання пропозицій щодо створення сприятливих умов для розвитку культурної інфраструктури м. Львова.
 8. Створення умов для розвитку професійного музичного, театрального, хореографічного, образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва і самодіяльної творчості, народної художньої творчості, культурного дозвілля населення, сприяння формуванню репертуару театрів, кінотеатрів, концертних організацій і мистецьких колективів, комплектуванню та оновленню фондів музеїв, бібліотек, організації виставок, заохочення розвитку сучасних культурних практик.
 9. Сприяння збереженню та відродженню осередків традиційної народної творчості, художніх промислів і ремесел.
 10. Спільно з комісією з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проспектів, площ, скверів та споруд у м. Львові підготовка і внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території м. Львова, у порядку, встановленому міською радою.
 11. Сприяння діяльності мистецьких об’єднань, творчих спілок, національно-культурних товариств, інших громадських та неприбуткових організацій мистецького спрямування.
 12. Надання організаційно-методичної допомоги закладам, підприємствам і організаціям культурно-мистецької сфери.
 13. Участь в організації та проведенні міжнародних, всеукраїнських, регіональних мистецьких фестивалів, конкурсів, виставок, інших культурно-мистецьких заходів.
 14. Розгляд питань про проведення масових заходів профільного спрямування відповідно до законодавства України.
 15. Подання у встановленому порядку пропозицій щодо відзначення працівників закладів, підприємств і організацій культурно-мистецької сфери нагородами, порушення клопотань про нагородження відзнаками Львівського міського голови діячів культури та мистецтв, застосування згідно з законодавством інших форм морального і матеріального заохочення працівників за досягнення у творчій, педагогічній та культурно-освітній діяльності.
 16. Сприяння розвитку українського книговидання.
 1. Створення умов для розвитку професійного музичного, театрального, хореографічного, образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва і самодіяльної творчості, народної художньої творчості, культурного дозвілля населення, сприяння формуванню репертуару театрів, кінотеатрів, концертних організацій і мистецьких колективів, комплектуванню та оновленню фондів музеїв, бібліотек, організації виставок, заохочення розвитку сучасних культурних практик.
 2. Здійснення управління комунальними закладами культури і туризму, укладення контрактів з керівниками підпорядкованих установ відповідно до чинного законодавства.
 3. Підготовка пропозицій до проектів програм соціально-економічного розвитку м.Львова та проектів місцевого бюджету.
 4. Подання на розгляд міському голові пропозицій щодо створення сприятливих умов для розвитку культурної інфраструктури міста.
 5. Надання організаційно-методичної допомоги закладам, підприємствам і організаціям культурно-мистецької сфери.
 6. Сприяння збереженню відродженню осередків традиційної народної творчості, художніх промислів і ремесел.
 7. Координація та організаційно-практичне, консультативне керівництво роботою підпорядкованих установ і закладів культури та мистецтва.
 8. Участь в організації та проведенні міжнародних, всеукраїнських, регіональних мистецьких фестивалів і конкурсів, оглядів народної творчості, інших культурно-мистецьких заходів, а також мистецьких аукціонів, виставок.
 9. Налагодження міжнародних контактів у сфері культури та мистецтва, популяризація мистецьких досягнень Львова, реалізація програм та заходів для зміцнення міжнародних і міжрегіональних культурних зв’язків.
 10. Сприяння розвитку мережі та зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури та мистецтва.
 11. Сприяння діяльності мистецьких об’єднань, творчих спілок, національно-культурних товариств, інших громадських організацій мистецького спрямування.
 12. Здійснення контролю за дотриманням фінансової дисципліни у підпорядкованих закладах, підприємствах і організаціях культурно-мистецької сфери.
 13. Організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників закладів, підприємств та організацій культурно-мистецької сфери.
 14. Подання у встановленому порядку пропозиції щодо відзначення працівників закладів, підприємств і організацій культурно-мистецької сфери нагородами, застосування згідно з законодавством інших форм морального і матеріального заохочення працівників за досягнення у творчій, педагогічній та культурно-освітній діяльності.
 15. Сприяння забезпеченню соціального захисту працівників закладів, підприємств і організацій культурно-мистецької сфери.
 16. Участь у роботі міжвідомчих комісій та робочих груп.
 17. Погодження договорів оренди, що укладаються з підпорядкованими закладами, відповідно до чинного законодавства та нормативних актів міської ради.
 18. Здійснення контролю за дотриманням правил техніки безпеки, протипожежної безпеки і санітарного режиму у підпорядкованих закладах.
 19. Сприяння розвитку культурної інфраструктури і концентрації у місті культурного підприємництва, всебічна підтримка культурних індустрій та надання консультативних послуг для розвитку організацій сфери культури і мистецтва.
 20. Надання підтримки культурній економіці міста, створення умов для розвитку культурного брендингу та культурних індустрій.
 21. Розробка програм та координація маркетингової діяльності у сфері культури, сприяння перетворенню м.Львова у культурний центр країни, всебічна популяризація міської і регіональної культур на місцевому, регіональному та європейському рівнях.
 22. Опрацювання пропозицій щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проектів, площ, парків, скверів та інших міських об’єктів.
 23. Сприяння розвитку українського книговидання.

Проведені заходи за участю та за сприянням управління культури та туризму:

 • Різдво у Львові
 • Свято Пампуха
 • Свято Шоколаду
 • Святкування Дня народження Т. Г. Шевченка
 • День Батяра
 • День міста Львова
 • Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози»
 • Міжнародний фестиваль візуального мистецтва Wiz Art
 • Міжнародний органний фестиваль «Діапазон»
 • Міжнародний етнічний фестиваль «Країна Мрій» за участю О. Скрипки
 • Міський фестиваль Пива
 • Фестиваль електронної музики та цифрового мистецтва «Медіа депо»
 • Міжнародний фольклорний фестиваль «Етновир»
 • Міжнародний фестиваль незалежного кіно «КіноЛев»
 • Міське святкування Дня Незалежності
 • Тиждень актуального мистецтва
 • Форум видавців
 • Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»
 • Міське свято «На каву до Львова»
 • «Золотий Лев» — міжнародний фестиваль вуличного театру
 • Міжнародний туристичний форум
 • Міжнародний фестиваль аматорського театрального мистецтва «Драбина»
 • Міжнародний фестиваль джазової музики «Jazz Bez»
 • Концептуальний проект актуального мистецтва «Холод»

«Нове життя міських бібліотек»

 • Впровадження сучасних мультимедійних технологій в бібліотечну систему м. Львова, забезпечення актуальних інформаційних потреб мешканців м. Львова;Створення мережі «Медіатек» на базі Централізованих бібліотечних систем для дітей та дорослих м. Львова.
 • Медіатека — колекція нових сучасних носіїв інформації, організований доступ до світових інформаційних ресурсів INTERNET, комфортне середовище, яка сприяє розвитку самопізнання та допитливості, особистісного розвитку.
 • Створення публічної міської Медіатеки для дорослих, як окремого підрозділу.

«Створення туристичного маршруту «Підземний Львів»

 • Проведення досліджень та розробка проекту підземного туристичного маршруту історичною частиною м. Львова;
 • Створення віртуального маршруту «Підземний Львів».

«Благоустрій та ревіталізація міського скансен-музею»

 • Розвиток парково-музейної інфраструктури, благоустрій та впорядкування території, відновлення та реставрація експонатів;
 • Покращення туристичного сервісу, розробка інтерактивних екскурсійних маршрутів.

Освітлення пам'яток архітектури м. Львова

 • Розробка проекту та дизайну освітлення пам'яток архітектури, основних туристичних об'єктів м. Львова.

Створення інтерактивного комплексу «ДЕПО»

 • Розробка та впровадження концепції переорієнтації старого трамвайного депо по вул. Вітовського, 57 у інтерактивний соціально-культурний центр «ДЕПО»;