«Якщо резервний полігон не зробити, то ми можемо в будь-який час знову опинитися в дуже складній ситуації», - А. Садовий

• 07.07.2017, 12:04
  • Марія Демчина
Міський голова Львова прокоментував ситуацію з вивезенням відходів з міста Львова. За його словами, ситуація залишається складною, бо понад 20% сміттєвих майданчиків є перенакопиченими. ЛОДА, яка взяла на себе зобов’язання очистити всі сміттєві майданчики до 5 липня, цього не виконала. Тому, як зазначив мер, очікують рішення щодо виділення території під резервний санітарний полігон, бо без нього Львів знову може опинитися в дуже складній ситуації.

фото: Олександр Мазуренко

«Ситуація складна. Більше 20% майданчиків є переповнені. Найскладніша ситуація на Сихові – там переповнених 111 майданчиків, в Залізничному і Шевченківському районах – разом 70 майданчиків. Динаміка є позитивна, але не така швидка, як би цього хотілося. Тобто рішення державної комісії з надзвичайних ситуацій не виконане, тому що область взяла на себе зобов’язання до 5 липня очистити всі майданчики. Яким чином? Фірми-перевізники, які працювали, вони і працюють у Львові, просто мали відкрити полігони для вивезення.

Облікуються і майданчики, і машини. Облік був, є і, надіюся, буде. Єдина проблема, яка була і яку ЛОДА може елементарно вирішити – це відкрити полігони в межах області і в межах інших областей, щоб фізично було куди вивозити сміття. Також ми очікуємо все-таки рішення по території під резервний санітарний полігон, тому що воно дасть гарантію вирішення проблеми на довшу перспективу. Якщо такий резервний полігон не зробити, то ми можемо в будь-який час знову опинитися в дуже складній ситуації», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий