У Львові завершився Національний тренінговий курс з освіти в галузі прав людини «Роль органів студентського самоврядування у захисті прав людини»

  • 01.12.2015, 10:43
  • Ярослав Альохін
З 23 по 29 листопада на Львівщині відбувся Національний тренінговий курс з освіти в галузі прав людини “Роль органів студентського самоврядування у захисті прав людини”.

Захід, який спільно організували та провели Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Національний студентський союз”, Колегія студентів і аспірантів Національного університету “Львівська політехніка” за підтримки Молодіжного департаменту Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України, зібрав разом 35 лідерів органів студентського самоврядування, представників молодіжних громадських організацій, а також зацікавлених спеціалістів у освіті в галузі прав людини.

Тренінговий курс був спрямований на виконання положень Хартії Ради Європи про освіту для демократичного громадянства і прав людини та ставив за мету надати підтримку молоді у пропагуванні прав людини та сформувати у неї компетенції для подолання викликів, що існують в сфері навчання з прав людини та захисту прав студентів.

Протягом тижня молоді активісти з більшості регіонів України щодня поглиблювали свої знання із загальних засад демократичного громадянства і прав людини, а також разом із сертифікованими тренерами Ради Європи Андрієм Донцем та Христиною Чушак освоювали посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді “Компас”. Учасники тренінгу мали можливість подискутувати щодо засад філософії прав людини із засновником Української Гельсинської групи Мирославом Мариновичем, вивчити основні дефініції та термінологічні поняття прав людини із юристом та адвокатом Ростиславом Стасівим. Голова наглядової ради Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович розповів учасникам про еволюцію законодавства у сфері вищої освіти та можливості, які надає чинне законодавство органам студентського самоврядування для захисту прав студентів, після чого формі дебатів студенти детально вивчили структурні та функціональні відмінності органів студентського самоврядування та профспілкових організацій разом із Миколою Бучком. Детально про механізми та процедури захисту прав людини в Україні, а також роль омбудсмена в Україні розповів представник Секретаріату Уповноваженого з прав людини Олексій Бондарев. Катерина Зезюліна поділилася з учасниками Разом досвідом координації кампанія Ради Європи “Проти мови ворожнечі онлайн” в Україні та розповіла молодіжним лідерам про заходи кампанії, а також ресурси, які доступні для її проведення.

Приємною несподіванкою для учасників стала зустріч із міським головою м. Львова Андрієм Садовим, який зустрів учасників у своєму робочому кабінеті, поділився своїм особистим досвідом громадської діяльності, дав настанови та поради, а також відповів на запитання активістів з усієї України. Учасники тренінгу обмінялися подарунками із міським головою: подарували мерові посібник з освіти в галузі прав людини “Компас”, та отримали на згадку пам’ятну монету до 150-річчя від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви – Андрея Шептицького та значки із емблемою Львова.

Наприкінці заходу учасники спланували подальшу спільну діяльність та написали ряд проектів щодо захисту прав людини, в цілому, та студентів, зокрема. Традиційно, усім, хто успішно пройшов курс, було вручено сертифікати про закінчення Національний тренінговий курс з освіти в галузі прав людини.