Щоб подати місцеву ініціативу на розгляд сесії – достатньо 500 підписів

  • 18.05.2017, 18:11
  • Марія Демчина
Відтепер для того, щоб подати на розгляд сесії місцеву ініціативу, потрібно значно менше підписів – 500, а не 10 тисяч, як було раніше. Тому процедуру розгляду місцевих ініціатив зробили схожою до процедури розгляду електронних петицій. Таку зміну ухвалили депутати, затвердивши Тимчасове положення про місцеві ініціативи у м. Львові. «За» проголосували 46 обранців.

фото Олександр Мазуренко

Йдеться про ініціативи, які передбачені статутом Львова, і подаються мешканцями для вирішення проблем, які входять до компетенції Львівської міської ради.

«Проектом положення пропонується, що для подання місцевої ініціативи потрібно не 10 тис. підписів, а 500 підписів. Фактично процедуру розгляду пропонуємо прирівняти до процедури розгляду електронної петиції», - зазначив начальник управління «Секретаріату ради» Юрій Лукашевський.

Як зазначено в інформаційній довідці до проекту ухвали, ініціативи подаються через ЦНАПи на ім’я секретаря Львівської міської ради. Ініціативна група подає опис проблеми, до якої долучаються підписи не менше 500 осіб з контактними даними та проект ухвали, якщо він є підготовлений. Після цього управління «Секретаріат ради»  Львівської міської ради перевіряє подані документи та сам проект ухвали.

Якщо з документами все гаразд, проект ухвали передають на розгляд депутатів під час найближчої сесії. Якщо кількість голосів, які зібрала ініціативна група, недостатня, то ініціаторам дадуть ще 10 днів для збору додаткових голосів. Якщо ініціатива не стосується питань, які вирішує Львівська міськрада, її передають на розгляд комісії законності, яка детальніше її вивчає. Якщо ініціативна група не подає проекту ухвали, то цей документ готують фахівці управління «Секретаріат ради».

Відтак, процедуру розгляду місцевих ініціатив зробили схожою до процедури розгляду електронних петицій, які діють у Львові від 2016 року.