Мер Львова відзначив переможців конкурсу «Премія Львівської міської ради талановитим ученим» - 10 осіб отримали премії по 25 тис грн

• 14.12.2017, 13:42
  • Романа Куць
Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий нагородив переможців конкурсу «Премія Львівської міської ради талановитим ученим», що вдруге поспіль відбувається у межах програми «Львів науковий». Цього року, як і минулого, Львівська міська рада виділила 250 тис. гривень на премії 10 переможцям.

«Ми всі хочемо жити в успішній країні. Часто кожен з політиків пропонує унікальний рецепт. Я думаю, що нам треба не шукати унікальні рецепти, а робити правильні речі, а саме: якщо люди є освічені, якщо є підтримка науки, якщо є науковоємкі виробництва, то країна може вирватись за рахунок цього з тої біди, де вона є. В світі є багато країн, одні успішні, інші не успішні. Але ті країни, які підтримують освіту, науку, завжди перші з перших. Для України – це шанс – ставити освіту як основу основ, на цьому фундаменті будувати наше державу. Ми зобов’язані тут, у Львові, підтримувати тих науковців, які є найкращі, які мають винаходи, працюють і мають дуже якісні міжнародні контакти. Ми щороку встановлюємо премії по 25 тис грн для найкращих науковців міста Львова. Для мене була велика честь сьогодні вручити ці відзнаки нашим львів’янам.

Люди, які творять науку – це особливі люди. Я прекрасно розумію, що наука – це та галузь, яка має мати максимальну підтримку держави. Але ми тут, в місті, робимо те, що можемо. Наш обов’язок тими невеликими коштами підтримати тих науковців, які активно працюють для розвитку міста і нашої держави. Велика вам подяка за вашу працю, за те, що ви зробили для громади міста Львова. Це має бути приклад, який має усіх інших надихати», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Основними критеріями оцінювання учасників конкурсу були: рівень наукометричних показників, кількість опублікованих наукових статей та вік кандидата. Новинкою конкурсу стало присудження 5 премій молодим науковцям (віком до 40 років). Також до уваги бралися членство у редакційних колегіях загальновизнаних наукових журналів, наявність наукових відзнак, вітчизняних і міжнародних патентів, внесок у розвиток місцевого наукового середовища, участь у міжнародних наукових проектах, читання лекцій за кордоном та виступи на міжнародних наукових конференціях.

Відтак, подяки і премії отримали:

• Леонід Василечко – професор кафедри напівпровідникової електроніки Національного університету «Львівська політехніка»
  • Ростислав Влох – директор Інституту фізики оптики ім. О. Г. Влоха МОН України
  • Ярослав Ільницький – провідний науковий співробітник Інституту фізики конденсованих систем НАН України
  • Володимир Капустяник – завідувач кафедри фізики твердого тіла Львівського національного університету імені Івана Франка
  • Анна Крищишин – доцент кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького
  • Богдан Кулик – доцент кафедри фізики твердого тіла фізичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
  • Тарас Максимюк – асистент кафедри телекомунікацій Національного університету «Львівська політехніка»
  • Богдан Осташ – головний науковий співробітник кафедра генетики та біотехнології Львівського національного університету імені Івана Франка
  • Тарас Пацаган – старший науковий співробітник Інституту фізики конденсованих систем НАН України
  • Ярослав Шпотюк – старший науковий співробітник кафедри сенсорної та напівпровідникової електроніки Львівського національного університету імені Івана Франка.

Нагадаємо, програма «Львів науковий» започаткована у 2016 році і передбачає комплекс заходів, спрямованих на промоцію міста як осередку освіти й науки, центру передових технологій та інновацій. Програма має на меті забезпечити промоцію наукового потенціалу міста та розвиток сфери ділової гостинності через підтримку львівських дослідників та проведення у місті вагомих наукових заходів.

Відповідно до ухвали Львівської міської ради Про затвердження Програми «Львів науковий» на 2017-2018 роки № 2282 від 20 липня 2017 року, місто виділяє 250 тис. грн. на премії талановитим ученим та ще 250 тис. грн. на дофінансування міських наукових конференцій у 2018 році.

відео: Андрій Андрух