Сьогодні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

• 14.12.2016, 12:37
  • Христина Процак
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС щорічно відзначається в Україні 14 грудня - у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Станом на 01.12.2016 року на обліку в управлінні соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради перебуває 3513 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 2016 році громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надано матеріальну допомогу 2255 особам на загальну суму 1 131, 9 тис.грн.

З них:

– 908 громадян – які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, віднесені до 1 категорії (це інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу);

– 1303 особи – які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, віднесені до 2 категорії (це учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії);

– 429 громадян – які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, віднесені до 3 категорії (це учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали у зоні відчуження від 1 до 30 днів);

– 27 громадян, які працювали поза зоною відчуження (категорія Г);

– 3 громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, віднесені до 4 категорії (це особи, які постійно проживають або постійно працюють, навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю);

– 247 осіб – дружини (чоловіки) померлих громадян (ЧАЕС);

– 596 осіб – діти, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи (у т.ч. 3 дітей-інвалідів).

Відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи отримують у відділах соціального захисту управління компенсаційні виплати, допомоги, а громадяни, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, віднесені до  1 та 2 категорії, також користуються пільгами у розмірі 50% в межах соціальних норм (пільги надаються на сім'ю: чоловік, дружина, неповнолітні діти).

У 2016 році громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надано матеріальну допомогу 2 255 особам на загальну суму 1 131, 9 тис.грн.

Зокрема:

1. З нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи (26 квітня 2016 року)  1808 осіб по 500 грн. на загальну суму 904 тис. грн., з них: 909 осіб - громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 1-ї категорії; 899 осіб - ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС 2-ї категорії.

2. З нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи (26 квітня 2016 року) 150 осіб по 500 грн. на загальну суму 75 тис.грн. - ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС 3 категорії.

3. З нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи (26 квітня 2016 року) 1 особа – 500 грн. – член Львівського міського товариства "Матері Чорнобиля", яка відзначена подякою міського голови з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

4. З нагоди відзначення Дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС (14 грудня) – 250 осіб по 300 грн. на загальну суму 75 тис.грн., з них: 247 осіб -  дружини померлих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС; 3 осіб - діти-інваліди внаслідок аварії на ЧАЕС.

5. З нагоди відзначення Дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС (14 грудня) – 4 особи по 5 000 грн. на загальну суму 20 тис.грн. - це ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, які відзначені Подякою міського голови з нагоди Дня ліквідатора.

6. Відповідно до рішення виконавчого комітету від 30.03.2007 №162 за рішенням комісії, утвореної при управлінні соціального захисту, надано одноразову матеріальну допомогу мешканцям м. Львова - громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи - 26 осіб на загальну суму  24,4 тис.грн.

7. Відповідно до ухвала Львівської міської ради від 15.03.2007 № 676 надано одноразову матеріальну допомогу за рахунок коштів, передбачених на виконання депутатських повноважень (подання депутатів Львівської міської ради) - 17 осіб на загальну суму  33 тис.грн.

8. Відповідно до календарного плану заходів управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на 2016 рік, з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи” для осіб, віднесених до категорії 2А з числа ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС було закуплено 22 путівки на загальну суму 173 715 грн.

Довідка

Офіційно цей день встановлений указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 року № 945/2006.